4-8 жовтня 2014 року пройшов навчальний візит «Виклики після Євромайдану: Схід і Захід разом» для представників громадських організацій Західної України.

5 громадських активістів мали можливість взяти участь у конференції для ГО, а також познайомитись з роботою організацій та державних установ, що працюють з громадськими організаціями. Сумський обласний комітет молодіжних організацій виступив як місцевий координатор заходу у співпраці з  Фондом Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Громадським Сектором Євромайдану, Мережею «Громадські Ініціативи України» та Товариством Лева (Львів) в рамках проекту «Виклики після Євромайдану – громадський сектор у дії» котрий реалізується за підтримки Фонду Міжнародної Солідарності (SolidarityFund.PL). Подібні проекти реалізуються в жовтні 2014 року ще в таких містах: Львів, Рівне та Херсон.

Мета: познайомити учасників навчальних візитів з досвідом та здобутками неурядових організацій, неформалізованих ініціатив, органів місцевого самоврядування та медіа організацій для знайомства з найбільш успішними ініціативами, мультиплікації успішних ініціатив, започаткування співпраці та ініціювання спільної діяльності в майбутньому.

Тривалість кожного навчального візиту — 5 днів.

Участь у візиті взяли 5 представників Рівненської, Волинської, Черкаської та Харківської областей, а саме: м.Луцьк. м.Острог, м.Здолбунів, м.Черкаси, м.Харків. Список учасників з переліком організацій додається.

До програми стажування було включено конференцію СОКМО «Проблеми громади – спільні шляхи вирішення», про що було погоджено з учасниками, так само як і пріоритетність організацій, які ми планували відвідати. Учасникам була вислана орієнтовна програма з переліком організацій для того, щоб вони могли обрати ті структури, які необхідно відвідати в першу чергу, а які не бажано відвідувати взагалі. Побажання учасників були враховані у формуванні остаточної програми.

Конференція тривала 2 дні. 4-5 жовтня. На цьому заході учасники стажування мали можливість не тільки поговорити про сучасні проблеми суспільства та напрацювати інструменти їх вирішення, але і поспілкуватись з представниками громадського сектору ще з декількох областей: Сумської,Харківської, Полтавької, Чернігівської, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської областей та Криму.

З 6 по 8 жовтня учасники зустрічались з представниками ГО Сумщини, державними службовцями в установах, що працюють з громадськими організаціями. Таким чином, було відвідано: Сумський обласний комітет молодіжних організацій, Управління у справах молоді та спорту Сумської області (окремо зустрілись з начальником Управління Дмитром Лантушенком), Комунальну установу Сумської обласної ради "Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання” (КУ СОР "СОЦ ВОТ ВПВ"), Центр соціального партнерства, Комунальну установу Центр дозвілля молоді, ГО Бюро аналізу політики, СОМГО «Студентське братство Сумщини», Сумське онлайн-телебачення СумиLive, ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» Сумський осередок, Сумське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «всеукраїнська Мережа людей, що живуть з ВІЛ, СНІД», Демальянс, Центр допомоги АТО, Центр Європейських ініціатив, також поспілкувались з психологом, арт-терапевтом, яка займається з дітками, надає психологічну підтримку людям, які повернулись із зони АТО, родинам учасників бойових дій.

У останній вечір відбулася повторна зустріч з представниками організацій, в яких були і з представниками ГО, до кого не встигли завітати. Серед таких: Сумський Прес-клуб, Інтелект Сумщини, Громадський фонд «Суми», Громадське бюро «Правозахист», Клініка дружня до молоді, організатор соціальних екскурсій в СІЗО для підлітків.

Після проведення анкетування було виявлено, що найцікавішими виявились для учасників КУ СОР СОЦ ВОТ та ВПВ, Бюро аналізу політики, зустріч з начальником Управління у справах молоді та спорту, саме Управління, Центр Європейських ініціатив, ДемАльянс, Студентське братство Сумщини, Центр дозвілля молоді. Зважаючи на віковий розрив та відмінність у роботі організацій, які представляли учасники стажування, вподобання організацій теж були різні.

Окрім офіційної частини заходу для учасників теж було проведено цікаву екскурсію містом, проведений театр імпровізацій.

По реплікам учасників, стажування пройшло досить успішно, з’явилось багато нових ідей, які вони будуть реалізувати у себе на місцях. Для нас, як організаторів, в свою чергу, даний захід дав можливість поділитись досвідом, познайомитись з роботою та культурою інших областей, додатково зустрітись, поспілкуватись із сумськими організаціями, налагодити співпрацю.

Організації, що приймали учасників візиту теж отримали заряд позитивної енергії для подальшої роботи, нові контакти та партнерів у інших областях України.